Logo - Norsk forening for cystisk fibrose
Arendalsuka 2022 nettsiden

CF-foreningen på Arendalsuka


interessepolitikk
08.08.2022
Sharon Gibsztein

CF-foreningens daglige leder Ellen Damhaug Scheel skal være paneldeltager på flere spennende debatter om tilgang til nye medisiner på årets Arendalsuke. Se hvilke debatter Scheel skal delta på.

 

Tirsdag 16. august: Sjeldne diagnoser krever sjeldne løsninger - ny kunnskap bør gi nye prioriteringer. Scheel deltar som representant for FFO. 

Onsdag 17. august: Alternative betalingsmodeller på legemidler – hva skal til for å lykkes? Scheel deltar som representant for CF-foreningen. 

Sjekk linkene for tid og sted, hvem som deltar og arrangør.

 

Mer enn 600 dagers kamp i Nye metoder-systemet for en ny CF-medisin, har gitt CF-foreningen verdifulle erfaringer om hvordan Nye metoder fungerer for medisiner for sjeldne diagnoser. Via sin stilling som daglig leder i CF-foreningen, har Damhaug Scheel også vært FFOs representant i Proba-rapporten Evalueringen av Nye metoder.

I Arendal ser CF-foreningens daglige leder frem til å dele erfaringer og synspunkter på hvordan systemet for tilgang til nye medisiner fungerer og hva som kan gjøres bedre. Vi håper på engasjerende diskusjoner og gode innspill og idéer fra politikere, organisasjoner, farmaindustrien og helseforvaltningen. 

Er du på Arendalsuka? Da håper vi at vi ses!

 


Chiesi Pharma Norsk senter for cystisk fibrose Organdonasjon Stiftelsen Dam

Tilbake til toppen